Bartın Valisi Ali Çınar brifing almak üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Vali Çınar, İl Müdürü Abdulsetter Bayram, İl Müdür Yardımcısı Cengiz Karabulak ve Şube Müdürlerimiz tarafından karşılandı. Vali Çınar'a İl Müdürü Abdulsetter Bayram tarafından müdürlük faaliyetlerini içeren bir brifing sunumu yapıldı.

Yapılan teknik sunum sonrasında Vali Çınar yaptığı konuşmada, "Gıda güvenilirliğini sağlamalıyız. Gıda Denetimlerimize ağırlık vermeliyiz. Üretici ve tüketicilerimizi bilgilendirici bir yaklaşım içerisinde yürürlükteki mevzuatlarımızı uygulayarak vatandaşlarımızı sağlıklı gıda ile buluşturmanın gayreti içerisinde olmalıyız. Okullarda öğrencilerimize yönelik sağlıklı beslenme konularında eğitici seminerler düzenlemeliyiz. Sağlıklı gıda sağlıklı birey demektir. Tüm halkımıza sağlığın sağlıklı beslenmeden geçtiğini anlatmalıyız. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız çiftçi ve yatırımcısına önemli oranlarda destek sunan bakanlığımızdır. Bitkisel ve hayvansal üretim temelinde sürdürülebilir sağlıklı gıda arzının sağlanmasında üretimden tüketime önemli roller üstlenen çiftçi ve yatırımcılarına ciddi oranda desteklemelerde bulunmaktadır. Sizlerle birlikte Bartın çiftçisine ve yatırımcısına yönelik olarak faydalı hizmetlerde bulunacağız. Esas olan kaliteli hizmet sunmaktır. Kaliteli hizmet sunma gayretinde olmalıyız. Vilayet olarak her zaman yanınızda olacağız. Sağlık, sıhhat ve huzur içerisinde başarılı çalışmalar dilerim? dedi.

Müdürlük hizmet binası içerisinde üreticilerle de sohbet etme imkanı bulan Çınar, çiftçilere bol ve bereketli hasat sezonu diledi.