2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
 • 4 gönderen omerhattab

Konu: Sahte bal üreten 2 firma teşhir edildi

 1. #1
  Ön Lisans Üye
  Üyelik tarihi
  11 Sep 07

  Mesajları
  230
  Konuları
  181
  Eklentileri
  21
  Kredisi
  1124
  Harcanan
  1
  Kalan
  1123

  Standart Sahte bal üreten 2 firma teşhir edildi

  Bakanlığın yeni düzenlemesine göre, artık gıdalarda taklit ve tağşiş yaparak insan sağlığı ile oynayan üreticilerin isimleri, ürün marka adı belirtmek suretiyle kamuoyunun bilgisine sunulacak.

  Bakanlığın internet sitesinden Oskar markası ile süzme çiçek balı üreten Kayserilioğulları Gıda Sanayi Ticaret Ltd.Şti ve Maxitat markası ile süzme çiçek balı üreten Tadaban Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret Ltd.Şti'nin isimleri kamuoyuna açıklandı.

  Bakanlıktan yapılan açıklamada, yapılan kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu'nun 31'inci maddesinin 6'ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceğinin hükme bağlandığı hatırlatıldı. Açıklamada, "Ayrıca 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8'inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü çerçevesinde, laboratuvar sonuçları olumsuz bulunan ürün/firma bilgileri aşağıda yer almaktadır." denildi.

  Üç bal markasının reklamı durduruldu
  RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünce yürütülen denetim ve kontroller sonucunda medya organları vasıtasıyla satışı yapılan, ''Balderesi, Bal Teknesi ve Osmanlı Bal Evi'' markalı ürünlerin sağlık için tehlikeli madde riski barındırdığı konusunda önemli şüpheli durumlar ve deliller tespit edildiği belirtildi.

  Açıklamada, şunlar kaydedildi:

  ''Bu kapsamda, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu'nun 21'inci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde yer alan, 'Gıda, Bakanlıkça belirlenen şartlara uygun olsa bile, gıdanın güvenilir olmadığına dair yeterli şüphe veya sebebin oluşması durumunda, Bakanlık söz konusu gıdanın piyasaya arzını kısıtlayabilir veya piyasaya arz edilen gıdayı toplatabilir' hükmü gereği yukarıda ismi verilen markaların ürünlerinin şüpheyi oluşturan durumlar ortadan kalkana kadar piyasaya arzının durdurulmasına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca karar verilmiş olup, 'Balderesi, Bal Teknesi ve Osmanlı Bal Evi' markalı ürünlerin görsel ve işitsel medya ortamında tanıtım ve reklamlarının durdurulması için işlemlerin başlatılması talep edilmektedir.

  Bu itibarla yukarıda ismi verilen markaların ürünlerinin tanıtım ve reklamlarının yapılması halinde ilgili medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar hakkında 6112 sayılı Kanun çerçevesinde işlem tesis edilecektir.''

  Konu omerhattab tarafından (28-03-2012 Saat 18:12 ) değiştirilmiştir. Sebep: güncelleme

  •    Alt 06-02-2007'den beri

   Advertising

   advertising
   Mesajları
   1
   Konuları
   0
   Eklentileri
   0

     
    

 2. #2
  Ön Lisans Üye AHMAHOP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17 Mar 07
  Yaş
  41

  Mesajları
  115
  Konuları
  12
  Eklentileri
  7
  Kredisi
  355
  Harcanan
  83
  Kalan
  272

  Standart Cevap: Sahte bal üreten 2 firma teşhir edildi

  vatana millete hayırlı olsun.acaba adı açıklanan firmalarda gıda mühendisi yoksa kağıt üzerinde mi mühendis çalışıyordu merak etmekteyim. Bu gelişmeler mesleğimiz açısından olumlu olacağı gıda mühendisliğinin değerini artıracağı kanaatindeyim.

Advertising

Advertising

Benzer Konular

 1. Tarım Bakanlığı, sağlıksız ürün üreten üreticiyi teşhir edecek
  Güncel Haberler forum içinde, yazan omerhattab
  Yorum: 0
  Son Mesaj: 02-03-2011, 20:34
 2. Zararlı gıda üreticisi teşhir edilecek
  Güncel Haberler forum içinde, yazan cidal6
  Yorum: 1
  Son Mesaj: 14-10-2010, 11:43
 3. GDO düzenlemesi kabul edildi
  Güncel Haberler forum içinde, yazan omerhattab
  Yorum: 0
  Son Mesaj: 12-02-2010, 19:37
 4. Hormonlu Meyve Satan Teşhir Edilecek
  Güncel Haberler forum içinde, yazan Figen YÜCE
  Yorum: 1
  Son Mesaj: 27-12-2007, 10:04
 5. hidrojen jeneratörü üreten firma arıyorum
  Diğer Sorunlar Üzerine Destek forum içinde, yazan denden
  Yorum: 4
  Son Mesaj: 09-07-2007, 14:53

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  


HAKKIMIZDA

  GIDA GÜNDEMİ 2007 YILINDA FORUMFOOD.NET İSMİ İLE YOLA ÇIKMIŞ, BUGÜN 150 000 İN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ SAYISI İLE SEKTÖRE HİZMET ETMEKTEDİR.

TAKİP EDİN

Twitter Facebook youtube Flickr RSS Feed