5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 5 gönderen musty59

Konu: Sanovel ilaç fabrikası staj raporu

musty59 çevrimdışı Üyelik tarihi: 17.08.2009 Son online zamanı: 26.07.2016

Mesajları
    8
    Konuları
    5
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    205
    Harcanan
    0
    Kalan
    205

Standart Sanovel ilaç fabrikası staj raporu

Anadolu Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü
    Staj Raporu

Staj Yapılan Kurumun Adı: Sanovel İlaç San. Ve Tic. A.Ş.

1.ÖZET............................................ .................................................. ....................................... 1
    2. SANOVEL İLAÇ SANAYİ............................................ .................................................. ...4
    3. ÜRETİM............................................ .................................................. ..................................7
    3.1. Katı üretim............................................ .................................................. ................7
    3.1.1.Tablet Üretimi…………………………………………………………...8
    3.1.2.Kapsül Üretimi…………………………………………………………14
    3.2.Katı Ambalaj........................................... .................................................. ............15
    3.2.1.Primer Ambalaj……………………..…………………………………16
    3.2.2.Sekonder Ambalaj……………………………………………………..17
    3.3.Likit Üretim............................................ .................................................. .............17
    3.3.1.Sıvı Üretim……………………………………………………………..17
    3.3.2.Steril Üretim……………………………………………………………18
    3.4.Sıvı Ambalaj........................................... .................................................. ..............18
    4.YARDIMCI BİRİMLER.......................................... .................................................. .........18
    4.1.Su sistemleri……………………………………………………………………...18
    4.1.2.Arıtma Tesisleri………………………………………………………..18
    4.2.Enerji Santralleri………………………………………………………………..19
    4.3.Depolar…………………………………………………………………………..19
    4.4.Malzeme Taşıma Sistemleri…………………………………………………….20
    4.5.WMS……………………………………………………………………………..20
    4.6.İş Güvenliği………………………………………………………………………21
    4.7.Proje yönetimi……………………………………………………………………22
    5.GMP............................................. .................................................. .......................................23
    5.1.GMP’nin Temel gereklilikleri.................................... ..........................................23
    5.2.Kalite Kontrol........................................... .................................................. ...........24
    6.KALİTE KONTROL LABORATUARI....................................... ....................................24
    6.1.Hammadde……………………………………………………………………….24
    6.2.Ürün………………………………………………………………………………25
    6.3.Stabilite…………………………………………………………………………...26
    6.4.Validasyon………………………………………………………………………..27
    7.KKL’DE YAPILAN ÇALIŞMALAR........................................ ........................................30
    7.1.Farmasötik Ürünlere Uygulanan Ana Kontrol İşlemleri……………………..30
    7.2. Farmasötik Ürünlere Uygulanan Ara Kontrol İşlemleri..................................31
    7.3. Laboratuarda Uygulanan Analiz Yöntemleri…………………........................32
    7.4. KKL’de Kullanılan Temel Ekipmanlar........................................ .....................33
    7.5. Mamul Madde Çözünme Hızı Tayini............................................ .....................34
    7.6. HPLC Cihazı............................................ .................................................. ...........34
    7.7. Ultrasonik Banyolar.......................................... .................................................. .43
    7.8. PH Metreler.......................................... .................................................. ..............43
    7.9. Hasass Teraziler......................................... .................................................. ........44
    7.10. X Adlı İlacın Çözünme Hızı Tayini............................................ ......................44
    7.11.Partikül Boyutu Analizi........................................... ...........................................45
    7.12.Yakma kalıntısı......................................... .................................................. .........45
    7.13. Kül Miktarı........................................... .................................................. ............45
    7.14.UV-VIS Spektrofotometre Cihazı............................................ ..........................45
    7.15. Miktar Tayini............................................ .................................................. .......47
    7.16. Çözünme Hızı Tayini............................................ ............................................47
    7.17.FTIR ile İlacın Etken Madde Tayini............................................ ...................48
    7.18.Karl Fischer nem Tayini............................................ .......................................48
    7.19. GC................................................ .................................................. ....................49

Ek -1 ŞEKİLLER DİZİNİ………………………………………………………………..51

Dosya Türü: doc
    Şifre:www.forumfood.net
          Dosya Şifresi : www.forumfood.net
      (Şifre alanına linki yazın. Link şifredir!)
      Dosya Boyutu : 2.33 MB (Megabyte)
      İndirme Sayısı : 304 Kez

yusufcukur, mithatt, ozeer ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

slmytl çevrimdışı Üyelik tarihi: 25.07.2010 Son online zamanı: 22.05.2014

Mesajları
    3
    Konuları
    2
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    0
    Kalan
    55
    ya benim bu staj raporuna çok ihtiyacım var lütfen yardımcı olurmusunuz

bana yardım edin lütfen

sonkahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonkahraman çevrimdışı Üyelik tarihi: 22.09.2008 Son online zamanı: 02.02.2014

Mesajları
    351
    Konuları
    139
    Eklentileri
    34
    Kredisi
    1802
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Değerli üyemiz,

Resim ve dosya paylaşımı için;

http://www.forumfood.net/showthread.php?t=19769

Kredili üyelik hakkında bilgi edinmek için;

http://www.forumfood.net/showthread.php?t=19766

Kredili üyelik için dosyam ve yok vaktim yok diyorsanız;

http://www.forumfood.net/showthread.php?t=15853

burcin. çevrimdışı Üyelik tarihi: 13.07.2014 Son online zamanı: 13.07.2014

Mesajları
    1
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5
    İndiriyorum acilmiyo yardim edebilirmisnzz

Sinan COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sinan COSKUN çevrimdışı Üyelik tarihi: 06.02.2007 Son online zamanı: 26.11.2021

Mesajları
    1656
    Konuları
    4126
    Eklentileri
    51
    Kredisi
    2737
    Harcanan
    Yönetici
    Kalan
    Yönetici
    Dosya şifresi ister açarken (winrar programı ile açılır, bkz google...). Dosya şifresi de yukarıda yazmakta...

- -

Advertising

Advertising