8 sonuçtan 1 ile 8 arası
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen yawrukus

Konu: şarap fabrikası staj raporu

yawrukus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yawrukus çevrimdışı Üyelik tarihi: 21.02.2007 Son online zamanı: 04.03.2015

Mesajları
    244
    Konuları
    28
    Eklentileri
    20
    Kredisi
    1005
    Harcanan
    0
    Kalan
    1005

Wink şarap fabrikası staj raporu

Çok ayrıntılı,49 sayfalık bir şarap fabrikası staj raporu

1. GİRİŞ
    Taze üzüm suyundaki şekerin fermantasyon yoluyla alkole dönüşmesi ile elde edilen ve birçok çeşide sahip olan medeniyet tarihi kadar eski bir içecektir şarap...

Son yıllarda ülkemizde de ilgi görmeye başlayan şarabın tarihçesi günümüzden 7.000 yıl öncesine kadar dayanıyor. Arkeolojik kazılardan ortaya çıkarılan bulgular asma ağacının anavatanının Ön Asya olduğunu gösteriyor. Mezopotamya’da milattan 4000 yıl önce Sümerler tarafından şarap yapıldığı biliniyor. Sümerler’den sonra Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Likyalılar ve Kapadokyalılar’ın yaşamında da şarap yerini aldı. Osmanlılar’la birlikte dinin etkisiyle Anadolu’da şarap kültürü etkisini yitirdi.
    Mısırlılar tarafından Avrupa’ya taşınan şarap, Fransa, İtalya ve Yunanistan’da yine dinin de etkisiyle bugünkü değerine ulaştı. Dünyada bağ alanı ve şarap üretiminde ilk iki sırayı Fransa ve İtalya alıyor. Günümüzün en kaliteli şarapları Fransa’da üretiliyor. Ancak, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Yeni Zelanda, Şili ve Arjantin gibi yeni dünya ülkeleri şarap alanında son yıllarda yükselen bir grafik izlemekte ve oldukça beğenilen şaraplar üretmektedirler.

Şarap üretimi:Asmanın yetiştirildiği bölge, asma çeşidi, iklim koşulları, hasat şekli, mayalanması ve depolanması şarabın kalitesini direkt olarak etkileyen unsurlar.
    Üzüm yeteri kadar şeker yoğunluğuna (bome) ulaştığında toplanarak (bağ bozumu) şaraphaneye getirilir. Burada ilk olarak taneler saplarından ayrılır. Daha sonra sırasıyla ezme ve presleme işlemlerine tabi tutulan üzümden elde edilen şıra filtre edildikten sonra mayalanarak fermantasyon tanklarına aktarılır. Fermantasyon sonunda alkol oluşumunu tamamladığında artık şarap elde edilmiştir. Üretilen şarap çelik tanklarda veya meşe fıçılarda dinlendirilir. Dinlendirme süresi şarabın çeşidine ve kalitesine göre değişir. Dinlendirme sonrası filtre edilen şarap şişelenerek ya yıllandırmak için mahzenlerde saklanır veya direkt satışa sunulur.

DosyaTürü : doc
    Şifre:www.forumfood.net

Dosya Şifresi : www.forumfood.net
      (Şifre alanına linki yazın. Link şifredir!)
      Dosya Boyutu : 1.70 MB (Megabyte)
      İndirme Sayısı : 228 Kez

ihsansahin ve ateshirsizi bunu beğendiler.

king buyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    king buyer çevrimdışı Üyelik tarihi: 25.10.2008 Son online zamanı: 20.05.2009

Mesajları
    8
    Konuları
    4
    Eklentileri
    7
    Kredisi
    355
    Harcanan
    0
    Kalan
    355
    Merhaba ben Sevgi.Dicle Üniv. Bağcılık ve Şarap Üretim Tek. 2.sınıf öğrencisiyim.bana şarap fabrikası staj raporu çok acil lazım acaba rica etsem gmail adresime gönderir misiniz cevabınızı bekliyorum.gmail:.....@gmail.com(buda msn adresim:......@hotmail.com)Hoşçakalın..cvp verirseniz sevinirim.

berkin arcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    berkin arcan çevrimdışı Üyelik tarihi: 25.05.2008 Son online zamanı: 11.04.2013

Mesajları
    274
    Konuları
    40
    Eklentileri
    36
    Kredisi
    1953
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    sevgi hanım yukarıda 'indir' yazan yere tıkladığınızda şarap fabrikası staj raporunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. forumumuzdan daha fazla yararlanabilmek içinde altın üye olmanız gerekmektedir. bununla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
    http://www.forumfood.net/showthread.php?t=9392

king buyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    king buyer çevrimdışı Üyelik tarihi: 25.10.2008 Son online zamanı: 20.05.2009

Mesajları
    8
    Konuları
    4
    Eklentileri
    7
    Kredisi
    355
    Harcanan
    0
    Kalan
    355
    Berkin Bey merhaba,
    Oradan indirildiğini biliyorum ama benim çok yoğun çalışmalarım olduğu için bir kaç dosyayı birlikte indirince limitim doldu.Bana verilen indirme süresine kadar araştırma ve projemi tamamlamam lazım.O yüzden sizden gmail veya hotmail adresime göndermenizi istemiştim.
    Hoşçakalın

Sevgi Bozan
    Bağcılık ve Şarap Üretim Tek.
    Dicle Üniversitesi

berkin arcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    berkin arcan çevrimdışı Üyelik tarihi: 25.05.2008 Son online zamanı: 11.04.2013

Mesajları
    274
    Konuları
    40
    Eklentileri
    36
    Kredisi
    1953
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Sevgi hanım merhaba ;
    İndirmek isteyipte indiremediğiniz dosyayı beş paylaşımla indirebilirsiniz. Üyelerimiz bu konuları paylaşmak ve forumumuzdan daha fazla yararlanmak için açıyorlar. Takdir edersiniz ki sizin bu isteğinizi karşılamak forumumuzdaki diğer üyelere haksızlık olucaktır. Bu nedenden ötürü paylaşıpta karşılığını almanız en uygunudur. Anlayışınıza şimdiden teşekkürler…

gamze2525 çevrimdışı Üyelik tarihi: 12.09.2019 Son online zamanı: 27.09.2019

Mesajları
    1
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    2
    Kalan
    3
    Merhaba, bana da staj defteri örnegı lazim fakat indiremiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

canberkusta çevrimdışı Üyelik tarihi: 24.10.2019 Son online zamanı: 24.10.2019

Mesajları
    2
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    2
    Kalan
    3
    şifre istiyor dosyalar lütfen yardımcı olun

forklif çevrimdışı Üyelik tarihi: 09.02.2007 Son online zamanı: 18.04.2021

Mesajları
    35
    Konuları
    18
    Eklentileri
    2
    Kredisi
    108
    Harcanan
    Yönetici
    Kalan
    Yönetici
    Alıntı canberkusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şifre istiyor dosyalar lütfen yardımcı olun
    Dosyayı indirdiğiniz yerde, "indir" butonunun yanında ve üst kısmında şifre yazıyor, nasıl göremiyorsunuz, ilginç..

Advertising

Advertising