7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    sensewitch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sensewitch çevrimdışı Üyelik tarihi: 26.06.2007 Son online zamanı: 09.04.2020

Mesajları
    75
    Konuları
    8
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    222
    Harcanan
    5
    Kalan
    217

Standart Sıkma Torbaları Temizliği Yardım :(

Arkadaşlar sıkma torbaları (şanti torbaları) temizliği ve kurutulması ile ilgili sorun yaşıyoruz.

Yıkadıktan sonra tersini çevirip asmaya çalıştık ama o beklemiş peynir/krema kokusu geçmiyor, torbalar bez olduğu ve başka malzemeden yapılan olmadığı için nemli kalan alanlarda küflenmeler oluyor. Ne yapılabilir?

Hergün kimyasala da basamıyoruz ki bir tarafı örgü yapıda olduğu için kimyasalın iyi durulanabileceğinden şüpheliyim. Sıcak hazırlık bölümüne asmayı düşündük tüm yemek buharları üzerine yapışıyor ve alev alma tehlikesi yaratıyor. Bir de matador fırında kurutmayı düşündüm ama kesin unuturlar hepsi kül olur, çiçek gibi açılır valla.

Böyle bir ürün kullanmıyorsanız bile fikirleriniz benim için değerli paylaşırsanız sevinirim.

Not: Çok mu ısrarcı oldum nedir? ;p

•    Alt 06-02-2007'den beri

Gıda Gündemi

solway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    solway çevrimdışı Üyelik tarihi: 15.12.2008 Son online zamanı: 26.09.2019

Mesajları
    426
    Konuları
    37
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    276
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye

Standart Cevap: Sıkma Torbaları Temizliği Yardım :(

kaliteli fg deterjanlar var biraz pahalı ama bu tür deterjanların kalıntıları ürün kalitesi ve insan sağlığı açısından fazla risk arz etmez.hatta bazı ölçeklerde durulama yapmadan da kullanılabilirler.
    hiç tanımadığım bir malzeme olduğundan emin değilim ama belki alkolle de halledilebilir.malzemeyi etil alkole batırıp hava yoluyla kurumasını sağlayabilirsin.alkol %70'lerde filan olmalı.çok ütopik oldu yalnız.malzeme cok sayıda ya da büyükse 2 ayda batarsınız alkol parasından ağzında sigarayla çaktırmadan ortalıkta gezinen personelden de kurtulmuş olacaksın unutma
    hatta önce ben bi deneyeyim.cezaevinde internet bağlantısı var mıdır acaba;P

Mesajları
    75
    Konuları
    8
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    222
    Harcanan
    5
    Kalan
    217

Solway güldürdün beni valla Şöyle açıklama getiriyim alkol daha çok dezenfekte etmeye yönelik olduğu için koku gidermesini pek sağlamıyor. Ha etkisi yok mu var tabi de maliyeti çok yüksek ve tam sonuç olmadığı için başka yöntem düşünmeye başladım Çok kötü kokuyo yaaa mesai bitimi eve götürüp ben yıkayıp paklayıp mı getirsem acaba? Dur şunu bir düşünüyim

phryne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    phryne çevrimdışı Üyelik tarihi: 04.02.2008 Son online zamanı: 17.04.2017

Mesajları
    416
    Konuları
    31
    Eklentileri
    9
    Kredisi
    572
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye

biz onların tek kullanımlıklarını kullanıyoruz. böyle poşet gibi. şeffaf. kullanıp kullanıp atıyorlar, ilk başta zor gelmişti kullanması ama yıkamaktan daha kolay olduğundan sonradan alıştılar.

ya da onların öyle direkt kumaş gibi olanlarından değil de çok çok daha kalın, her iki yanı da plastik gibi olanı da var. ama benim tavsiyem tek kullanımlık poşetler...

hiç olmadı yağlı kağıdı kıvırıp kullansınlar =)

Mesajları
    75
    Konuları
    8
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    222
    Harcanan
    5
    Kalan
    217

Tek kullanımlık olanlardan biz de kullanıyoruz. Ama labne peyniri, süzme yoğurt gibi olanları patlatıyor. Yoğunluğu düşük ola ürünlerde, süslemelerde, kalemlerde tek kullanımlık olanları kullanıyoruz. Valla bilmiyorum napıcam, kötü kokuyo açık bir şekilde kurutulmuyor, dezenfektan etki etmiyor. Pıfff... Neyse düşünüyorum hala

phryne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    phryne çevrimdışı Üyelik tarihi: 04.02.2008 Son online zamanı: 17.04.2017

Mesajları
    416
    Konuları
    31
    Eklentileri
    9
    Kredisi
    572
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye

doğru, krema kıvamı için uygun sadece tek kulanımlıklar. peki tek kullanımlığı ya da yağlı kağıdı normal torbanın içine koysanız, normal trorbanın mukavemeti, tek kullanımlığın hijyeni ile birlikte... olmaz mı ki?

Mesajları
    75
    Konuları
    8
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    222
    Harcanan
    5
    Kalan
    217

Hımm gayet olabilecek bir yöntem de uygularlar mı her seferinde o da meçhul Kokudan anlaşılır zaten uygulamadıkları sanırsam

Teşekkürler...

Advertising

Advertising