Sinop?ta, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı?nın düzenlediği ?7. Tarım ve İnsan? fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflardan oluşan sergi açıldı.

Gazi Caddesi?nde hazırlanan serginin açılışına Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nihat Dalgın, Sinop İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner ve vatandaşlar katıldı.

Serginin açılışında konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Asak, ?Bu sene yedincisini sergilediğimiz toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan ?Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması?, 2015 yılının Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından ?Uluslararası Toprak Yılı? ilan edilmesiyle ana teması ?Toprak? olarak belirlenmiş ve 6 farklı kategoride fotoğraflar değerlendirmeye tabi tutulmuştur. Tarımın fotoğraf sanatı ile buluşturulması, üretim ve yetiştiricilik için verilen çabanın gözler önüne serilmesi ve kültürel birikime katkı sağlaması açısından çok kıymetli bir çaba olduğuna inanıyorum. Sanata yapılan her katkı aynı zamanda insanlığa yapıldığından bu katkı şüphesiz ki makbul ve muteberdir. Bu çerçevede açılışını gerçekleştireceğimiz fotoğraf sergimizi halkımızın beğenisine sunuyor, teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum? dedi.


[ucluhaber]