Bir Japon markası olan Sony firmasının ilk kuruluş gününden bu güne kadar benimsediği felsefe üzerine yazılmış en başarılı yorumlardan biri olan bu kitap Türkçe'ye de çevrilmiştir.

Kitap, Sony'nin kurucusu ve eski İcra Kurulu Başkanı Akio Morita'nın otobiyografisi niteliğindedir. Edwin M. Reingold ve Mitsuko Shimomura'nın yardımları ile kaleme alınmıştır. Kitap sadece Akior Morita'nın ve Sony'nin hikâyesi değil, II. Dünya Savaşı sonrası Japonya'nın yenilgisinı ve ardından da yükselişini içermektedir. Japon düşünce ve yaşam tarzına ve özellikle Japonların iş yönetim felsefesini ve stillerini de kapsamaktadır kitap. İş hayatında Japon yaklaşımı ve Japonların davranış biçimleri Japonya'nın tarihine atıfta bulunarak aktarılmaktadır.
Akio Morita, ailesinin kökenlerini ve Sony'nin nasıl kurulduğunu anlatmaktadır. Kitabın bölümleri, savaş dönemini, ilk manyetik bant kaydedicileri, uluslararası pazarlara ilişkin çeşitli yorumları içerir.
Transistör'ün 1950'lerde Kuzey Amerika'da icat edilmesine rağmen Sony'nin nasıl bundan yararlandığını ve benzeri durumları anlatır. Akio Morita'nın biyografisi, patent konularını, çeşitli ülkelerden ticari konferansları ve hepimizin bildiği Walkman'in icadına da detaylı bir şekilde yer vermektedir.


http://rapidshare.com/files/454608519/SONY1.rar
http://rapidshare.com/files/454608783/SONY2.rar
http://rapidshare.com/files/454609173/SONY3.rar