8 sonuçtan 1 ile 8 arası
Ağaç Şeklinde Aç7Beğeni
  • 2 gönderen
  • 3 gönderen ertugay
  • 1 gönderen aysun_82
  • 1 gönderen mutlu_571

Konu: staj kararsızlığı fikre ihtiyacım var

lifeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lifeee çevrimdışı Üyelik tarihi: 04.11.2011 Son online zamanı: 18.03.2016

Mesajları
    12
    Konuları
    8
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    155
    Harcanan
    0
    Kalan
    155

Standart staj kararsızlığı fikre ihtiyacım var

bu hafta süt ve süt ürünleri üreten bir farbrikada staja başladım 40 gün stajım var. Ne yazık ki staj kavramı oturmamış bir fabrikaya rastlamışım. Çoğu yer ilgisizmiş zaten ama benimki staj girişimi bile daha yapmadı. gün boyu sandalyede oturup etrafı izliyorum. İş istediğimdede biz oturmayı özlüyoruz deyip gülüyorlar. Neyse şimdi aklıma takılan bişey var 20 gün sonra falan diğer stajyerler gelince bizi ambalajlamaya paketlemeye alacaklarmış zaten üretim göreceğim yok. Kimse yokken hazır üretime girip öğreniyorum. ben diyorum ki 1 ay staj yapsam geri kalan 1 ay yapmış gibi görünsem. Sizce bir kaybım olur mu?ayrıca bir yandanda acaba ilerde işe çağırırlar mı diye düşünüyorum hiç sanmasamda. çünkü bana tek bir soru sormuyorlar. İş bilgileriniz ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

mutlu_571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mutlu_571 çevrimdışı Üyelik tarihi: 25.06.2008 Son online zamanı: 28.06.2014

Mesajları
    499
    Konuları
    34
    Eklentileri
    38
    Kredisi
    2100
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    öyle sandalyede oturup durursanız sizi birkez daha görmek isteyeceklerini sanmam..

HİÇBİRŞEY TESADÜF DEĞİLDİR.

Yine dağların sevdası düştü yüreğime anne
    Kurşunların sevdası,
    Zulümlerden bıktım usandım
    Yüreğim kanıyor anne,
    Kara bulutlar bir sağanaktır tutturmuş gider
    Dünya zulüm, zulüm kokar anne
    ...

Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oğuz Pelikli çevrimdışı Üyelik tarihi: 21.02.2007 Son online zamanı: 26.09.2016

Mesajları
    2504
    Konuları
    345
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Girişken olun. Size birşey vermelerini beklemeyin. Siz alın...

mutlu_571 ve lifeee bunu beğendiler.
    “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

ertugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ertugay çevrimdışı Üyelik tarihi: 22.03.2011 Son online zamanı: 28.06.2021

Mesajları
    189
    Konuları
    23
    Eklentileri
    15
    Kredisi
    770
    Harcanan
    5
    Kalan
    765
    Ben staj yaptığım yerde çok çalıştım.yardım ettim her işin içine daldım. sonra okul bitince aynı işletmede o kısmın şefi oldum. bana gelen stajerlere her türlü bilgiyi (çok spesifik gizli formüller hariç) veriyorum soru sorarlarsa da cevaplıyorum her gelen kişi bir öncekini aratıyor. tüm laboratuvar, emirlerine amade istediğinizi yapın diyorum farklı bir şey uygulama bulun üretimde uygulayalım, size prim verelim diyorum.ama arkadaşlar her lab. girdiğimde yavukluları ile mesajlaşıyorlar, yatıyorlar, işe atlayacak,gözlerinden alev çıkan insanlara ihtiyacımız var,öylesini bulursam işe alacağım.biz bu koltukta çivi ile çakılı değiliz ki bizde işi bilene bırakacağız sonuçta, çalışın kendinizi geliştirin bence bırakmayın, gezebiliyorsanız farklı işletmeler gezin.
    iyi çalışmalar.

mutlu_571, mutlu_rmzn ve lifeee bunu beğendiler.

ertugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ertugay çevrimdışı Üyelik tarihi: 22.03.2011 Son online zamanı: 28.06.2021

Mesajları
    189
    Konuları
    23
    Eklentileri
    15
    Kredisi
    770
    Harcanan
    5
    Kalan
    765
    oğuz bey'e şiddetle katılıyorum.

lifeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lifeee çevrimdışı Üyelik tarihi: 04.11.2011 Son online zamanı: 18.03.2016

Mesajları
    12
    Konuları
    8
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    155
    Harcanan
    0
    Kalan
    155
    mutlu_571 sanırım beni yanlış anladınız ben söylüyorum sıkılyıorum bişey verin yapayım diye. Fakat staj sorumlum yok denetimim var yok işim var otur sen alış biraz daha diyor sadece. Ben zaten oturduğum için şikayetçiyim ve elimden geldiğince otur demesine rağmen kalkıyorum en azından iş yapanları izlemeye çalışıyorum.
    ertugay bey inanın bende tam tersi bana bişey yaptırsınlar diye bekliyorum. her ayağa kalktıklarında peşlerinden koşup bende yapayım mı diyorum. Staja çok hevesle başladım fakat nedense başlarda beni hiç umursamadılar fakat üretim görmek istediğimi söyledim sürekli ve bugün girdim. Peynirde herşeye el attım makina kullanımından elle örmeye kadar. Sonuçta 1 sene sonra okul bittiğinde bütün hayatım bu ve buna benzer olacak o zaman napcam ben demektense öğrenebildiğim kadarını şuan stajda öğrenmeye çalışıyorum.Sanırım şuan stajım gerçekten staj olmaya başlandı. Artık ben şu üretimi görmek istiyorum diyebiliyorum
    Ve Oğuz bey elimden geldiğince daha da girişken olmaya çalışcam. Verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim.

Konu lifeee tarafından (09.06.2012 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.

aysun_82 çevrimdışı Üyelik tarihi: 18.05.2012 Son online zamanı: 04.09.2014

Mesajları
    21
    Konuları
    5
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    0
    Kalan
    55
    bence de sakın pes etmeyin göreceğini gördün dediklerinde hazırlıklı olun.. nabza göre şerbet verip insan ilişkilerine dikkat edin.. herşey daha kolay olacaktır... iyi şanslar

lifeee bunu beğendi.

mutlu_571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mutlu_571 çevrimdışı Üyelik tarihi: 25.06.2008 Son online zamanı: 28.06.2014

Mesajları
    499
    Konuları
    34
    Eklentileri
    38
    Kredisi
    2100
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    aslında ben de oğuz beyin söylediklerini kastetmiştim kısa ve öz yazdım sadece..
    orada kalıp kalmamanız önemli değil.. öğrenebildiğiniz herşeyi öğrenin.. siz orada staj yapıyorsunuz adı üstünde...
    mesela ben ....... süt konya da stajımı yapmıştım. hatta staj sonunda yönetimden müsade alıp boş zamanlarımda da gittim... orada kalmayı hiç mi hiç düşünmedim...
    ustalarla çok güzel samimiyet geliştirdim.. bana hemen hemen herşeyi anlattılar.. anlatmadıkları ise bilmedikleridir...
    üçkağıtçılık dahil (personel zihniyeti vs..) kolay kolay elde edilemeyecek bilgileri öğrendim.. zaten personelle bu kadar laubali olduğum bir yerde kalmam düşünülemezdi... burada açıklayamayacağım şeyler gördüm...
    şimdi, özellikle orada elde ettiğim bilgilerle işimi gayet güzel yapmaktayım...
    oradaki ustalarla hala görüşürüm.. onlara minnettarım... gerçi süt sektöründe değilim ama bizlere okulda öğretilmeyen bilgilere sahibim ve bunlar çok işime yarıyor.. bizimle beraber staj yapanlardan firmada kalan oldu.. ancak staj döneminde yapmadığı amelelik kalmadı.. biz o sırada taşkala ile meşguldük tabi ustalarla...
    size stajınızda ve iş hayatınızda başarılar dilerim..

lifeee bunu beğendi.
    HİÇBİRŞEY TESADÜF DEĞİLDİR.

Yine dağların sevdası düştü yüreğime anne
    Kurşunların sevdası,
    Zulümlerden bıktım usandım
    Yüreğim kanıyor anne,
    Kara bulutlar bir sağanaktır tutturmuş gider
    Dünya zulüm, zulüm kokar anne
    ...

Advertising

Advertising