ÖZPEKLER SU ÜRÜNLERİ
Bazı işler daha çok emek, daha çok sabır ister. Alabalık yetiştiriciliği de öyle. Alabalık yetiştiriciliğine gönül veren ve 1988 yılında Denizli Tekkeköy de kurduğu tesisle hayellerini gerçekleştiren Mustafa Özpek de çok emek harcadı ve sabretti
Üretimini ve tesisini gelişen pazar koşullarına göre şekillendirdi. 1988 yılında 40 ton yıllık kapasite ile üretime başlayan Özpekler Su Ürünleri 6 ayrı üretim tesisi ve 1 ileri işleme tesisi ile yıllık 2540 ton yıllık üretimi ile Canlı, Taze Temizlenmiş, Dondurulmuş ve Füme Alabalık ihraç eder konuma gelmiştir.
7 Gün 24 Saat ilgi ve dikkat isteyen bu üretime aile üyeleri Yasin ve Osman Özpek kardeşlerinde katılımıyla hedefler büyüdü.
Denizli Tekkeköy deki yıllık 40 ton üretim kapasitesine sahip ilk tesisin ardından 1994 yılında faliyete başlayan 300 ton yıllık kapasiteye sahip Çameli Elmalı tesisi, 1995 yılında 700 ton yıllık kapasite ile Gölhisar Yapraklı Barajı tesisi faliyete geçmiştir.
1999 yılında 4 tesisi olarak Gölhisar Yapraklı Barajı altı tesisi faliyete girmiştir.
2003 Yılında Denizli de Ahmet Nazif Zorlu sanayi sitesinde ileri işleme tesisini kurarak tam anlamıyla entegre olan işletmede; Üretim çiftliklerinden gelen Alabalıkların modern ve hijyenik yöntemlerle işlenerek, tüketime hazır hale getirilmesi için gerekli teknolojik ve hijyenik donanıma sahip, AB normlarında işleme ve paketleme faliyetlerine başladı.
2005 yılında Muğla, Köyceğiz,Karaçam köyünde kurulan 750 Ton yıllık kapasiteye sahip üretme çiftliği Özpekler Su Ürünlerinin 5. Tesisi olmuştur.
Yatırım hızını kesmeyerek 2007 yılında 750 Ton yıllık kapasiteye sahip Denizli, Çivril, Gökgöl tesisinide faal hale getirerek yıllık üretimini 2.540 Ton/Yıllık kapasiteye sahip hale gelmiştir.
Kısacası Özpekler Su Ürünleri mevcut kapasite ve yönetim biçimiyle önce hijyen şartlarında üretim yapmakta insan sağlığı ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta sahip olduğu ISO 9001-2000 – HACCP - IFS - IBEN standartlarında üretim yapmakta olup, kendisini sürekli yenileyerek sektörde öncü olmayı amaç edinmiştir.
Osman ÖZPEK