Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte özellikle gıda sektöründe hizmet veren esnafa yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

İlçe genelindeki imalathane ve satış yerlerinde denetimlerini sürdüren ekipler, vatandaşlardan gelen ihbar üzerine gittikleri Korukent Mahallesi?ndeki bir markette çok sayıda tarihi geçmiş gıda maddesi ele geçirdi. Ürünlere ekipler tarafından el konurken, market sahibine de 5326 sayılı Kabahatler Kanunu?na göre cezai işlem uygulandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, özellikle Ramazan ayında gıda sektöründe hizmet veren esnafa yönelik yaptıkları denetimleri daha da sıklaştırdıklarını belirtti. Halkın sağlığını tehdit edecek her türlü faaliyetin takipçisi olacaklarını ifade eden Başkan Tuna, vatandaşlardan ürün alırken özellikle son kullanma tarihlerine dikkat etmelerini istedi. Tuna, vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde Alo 153 Zabıta Şikayet Hattı?na bildirmelerini de istedi.


[ucluhaber]