Uluslararası Güvenilir Gıda Derneği (UGGD) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi'nde "Tarladan Sofraya Güvenilir Gıdanın Sektör Boyutu" ele alındı.

Organize edilen zirvede yerli ve yabancı çok sayıda firma temsilcisi bir araya geldi. Zirvenin ardından güvenilir gıda konusunda öncü olan firmalara ödül verildi.

Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi'nde "Güvenilir Gıda Sağlıklı Yaşam" ana teması ile sektörün geleceği masaya yatırıldı. Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi Koordinatörü Kadir Gürbüz, her geçen yıl büyüyen güvenilir gıda sektöründe Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi'nin önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek, zirveye katılımın her geçen yıl arttığını belirtti.

Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden de zirveye katılım olduğunu aktaran Gürbüz, güvenilir gıda konusunda farkındalık oluşturan zirvenin artık marka haline geldiğini bildirdi. Gürbüz, güvenilir gıda konusunda gerek tüketicileri bilinçlendirmek gerekse güvenilir gıda imal eden firmaları yüreklendirmek için çalışmalarının süreceğini kaydetti.