TPE'nin üç yerli buluşçu ve buluşlarıyla katılım sağlayacağı 44. Uluslararası Buluşlar Fuarı?nda, esnek bir hazne içinde ambalajlanan düşük akışkanlığa sahip veya gıda dışı ürünler için tasarlanan ambalaj içi yapılanması da gösterilecek.

Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) himayesinde İsviçre?nin Cenevre kentinde düzenlenecek olan 44. Uluslararası Buluşlar Fuarı, 13-17 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 40 ülkeden 700 civarında buluşçunun katılacağı fuarda, çeşitli alanlarda yüksek teknoloji içeren veya günlük hayata ilişkin pratik çözümler sunan özgün yeni buluşlar, buluşçuları tarafından tanıtılacak. Sanayicilerin, yatırımcıların, işadamlarının da ilgisini çeken fuar, buluşların uluslararası tanıtımına katkı yaptığı gibi, buluşların hayata geçirilebilmesi için finansman desteği bulunmasına da olanak sağlayabiliyor.


Fuar çerçevesinde, tanıtılan buluşlar arasından seçilecek buluşlara çeşitli kategorilerde ödüller verilecek. Ödül verilecek buluşlar, 85 uzmandan oluşan uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilerek belirlenecek.

Türk Patent Enstitüsü (TPE) 44. Uluslararası Buluşlar Fuarı?na üç yerli buluşçu ve buluşlarıyla katılım sağlayacak. Fuar süresince TPE standında tanıtılacak buluşlar arasında ?Akışkanlığı düşük ürünler için elastik iç torbalı ve valf mekanizmalı ambalaj? da bulunuyor.


[ucluhaber]