Raf Ömrünü Uzatan Yeni Bir Bakış, Beneo Webinarda 22 Mayıs Perşembe, 2014 ? saat: 17.00 de

Dünyanın önde gelen fonksiyonel bileşen üreticilerinden BENEO, webinara (web semineriine) ev sahipliği yapıyor. 22 Mayıs Perşembe günü saat 17:00 de gerçekleşecek websemineri ücretsiz olacak. Webinar?da fırınlanmış tatlı ürünlerin genel ürün kalitesini artırmanın yanısıra raf ömrünü uzatan yeni teknolojik çözümler vurgulanacak.

Webinarda BENEO Palatinose? Ürün Müdürü Katja Reichenbach ve BENEO Teknik Müşteri Servis Mühendisi Annick Van Den Heuvel hem taze hem de dondurulmuş ve paketlenmiş çöreklerin jöle veya şeker kaplamalarında BENEO fonksiyonel karbonhidrat Palatinose? (isomaltulose) kullanımı ile ilgili teknik çalışmaların bulgularını inceleyecek.

Webinar boyunca, BENEO Palatinose? Ürün Müdürü Katja Reichenbach ve BENEO Teknik Müşteri Servis Mühendisi Annick Van Den Heuvel Beneo^nun fonksiyonel karbonhidrat Palatinose? (isomaltulose) ile hem taze hemdonmuş paketlerdeki çörekler için jöle veya şeker kaplama teknikleri ile ilgili denemelerde bulunacaklar.

Jöle ya da kaplamaşekerde sükroz kısmen Palatinose? ile değiştirildiğinde, taze paketlenmiş ürünlerin raf ömründe önemli bir uzama sağladığını sonuçlar gösteriyor. Bu çalışmalar aynı zamanda çözülme sonrasında dondurulmuş çöreklerin kalitesinde önemli gelişmeler olduğunu da gösteriyor.

BENEO Palatinose? Ürün Müdürü Katja Reichenbach ?Tarifte jöle veya şeker kaplamalı unlu mamulün genel kalitesini artırmaya hatta ürünün raf ömrünü uzatmaya yardımcı küçük bir değişiklik yaparsak ne olacağını araştırdık. Sonuçlar Palatinose? kullanılarak bunun mümkün olduğunu göstermiştir. Webinarda, jöle ve şeker kaplamanın hazırlanması, üretim süreci için pratik bilgiler, tadı en üst düzeye çıkarmak ve görsel çekiciliği artırmak için yapışkanlığın azaltılması gibi konulara derinlemesine bakacağız.? diyor.

Webinarda 45 dakikalık bir sunum sonrasında katılımcıların soru ve yorumları için 15 dakika ek süre olacak. Webinar için kayıt ücretsizdir ve katılmak isteyen herkes

[a href="http://www.business-review-webinars.com/webinar/Food_&_Beverage/_How_to_improve_shelf_life_stability_and_quality_o f_glazed_and_iced_bakery_products__-DwxQ82cK"]www.business-review-webinars.com/webinar/Food_&_Beverage/_How_to_improve_shelf_life_stability_and_quality_o f_glazed_and_iced_bakery_products__-DwxQ82cK[/a]


adresini ziyaret ederek kolaylıkla kaydolabilir.