Trol ile yasadışı balık avlayan balıkçılar ile ilgili Sahil Güvenlik ekipleri aldıkları ihbar doğrultusunda düzenledikleri operasyonda 4 tekne?yi bağlama kararı aldı.

Trol ile yasadışı balık avlayan balıkçılar ile ilgili Sahil Güvenlik ekipleri aldıkları ihbar doğrultusunda düzenledikleri operasyonda 4 tekne?yi çalışmama kararı alarak limana çekilerek bağlandı, balıkçılara ise para cezası uygulandı.

Sahil Güvenlik ekipleri, İstanbul Liman Sahası içerisinde bulunan 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu?na aykırı balık avlandığı ihbarı ile başlattıkları operosyon?da 4 teknede gözaltı uyguladı. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, Yenikapı açıklarında trol yöntemi ile kaçak avlandığını tespit edilen 4 balıkçı teknesine operasyon düzenledi. Operasyona İstanbul İl Tarım Müdürlüğü Su Ürünleri?ne bağlı ekipler ve polis de desteği ile sona erdi.

YASAKLANAN TEKNELERE EL KONULDU

Yapılan Baskın sonrasında 4 balıkçı teknesi Sahil Güvenlik tarafından bağlanarak Yenikapı Yediemin Limanı?na çekildiği açıklandı. Yasadışı yollarla balık avlayan 4 balıkçıya ise toplam 23 bin 168 TL para cezası kesildiği açıklandı.

BALIKÇIDAN OPERASYONA TEPKİ GELDİ

Trol ile avlanan oğlunun da teknesinin bağlandığını söyleyen Derviş Altındağ isimli balıkçı sözlerinde, "Gündüz saatlerinde siz kaçak trolcülük yaptınız deniyor. Madem ben trolcülük yapıyorum, neden bana o anda müdahale etmediniz?" diyerek tepkisini gösterdi.