FOTEG İstanbul 2017, Gıda İşleme Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı, yerli ve yabancı 400?den fazla katılımla kapılarını açtı.

Gıda sektörü ve gıda işleme endüstrisi, FOTEG İstanbul fuarında 13?üncü kez buluştu. HKF Fuarcılık organizasyonuyla İstanbul Yeşilköy fuar alanında düzenlenen fuar, 19 Mart 2017 tarihine kadar açık kalacak.

400?den fazla marka katılıyor

İki yılda bir düzenlenen sektörün en saygın ve iş potansiyeli en yüksek fuarlarından FOTEG İstanbul 2017?de; gıda işleme teknolojileri, gıda ambalajlama, gıda katkı maddeleri, unlu mamul teknolojileri ve gıda güvenliği ve hijyeni sektörüne ait en yeni ürün ve teknolojileri sergileniyor.

Fuar, yerli ve yabancı 400?dan fazla markayı ve gıda sektörünün en etkin alıcılarını 15 bin metrekare fuar alanında bir araya getirdi.
Fuarın açılışında konuşan HKF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Çakıcı, gıda teknolojilerini ve makinalarını bir çatı altında toplayan fuarın ülke ekonomisine katkıda bulunacağını söyledi.

Çakıcı, ?Dört gün boyunca gıda sektörünü buluşturacak olan fuarda, 430 firma yer alıyor. Et makinaları, süt makinaları, ambalajlama makinalarının sergilendiği fuar, sadece iç piyasaya katkı yapmamaktadır. Fuara yaklaşık 38 ülkeden yabancı alım heyetleri gelmektedir. Bu heyetlerin yapacağı görüşmeler sonucu ortaya çıkacak ticaretle, ülke ekonomisi de kazanacaktır.? dedi.
*