Nasıl Kilo alırız ?
Kilo alıp vermenin en basit açıklaması , " Alınan Enerji = Harcanan Enerji"dengesinin bozulmasıdır. Besinlerden alınan enerjiden daha az enerji tükettiğimiz zaman kilo alınırken, tam tersi durumda kilo verilir. Enerji besinlerin hücrelerde oksijen ile yakılması sonucu elde edilir. Bu oksidasyon işlemi sırasında bir takım maddeler geriye kalır. Bu atık maddeler genelde yağ asitlerinden oluşur . Hücreler arası tüm alış veriş kan aracılığı ile yapıldığından, asidik maddeler kanın yapısını ölümcül bir durum olan asidik hale getirir.Bu durum (asidoz) riskini doğurduğundan vucut bu tehlikeyi önlemek için sıvı haldeki atıkları kolesrol ,trigliserid gibi katı hale getirerek vucudun çeşitli organlarının etrafına ve deri altına yerleştirir. Kanın pH değerini alkali seviyede( pH 7.35) tutmak için uzaklaştırılan asidik atıklar bu şekilde kiloya neden olurlar.
Alkali Su ile nasıl zayıflarız ?
Kilo almayı kontrol etmenin en etkili yolu kandaki asidik atıkları katı hale gelmeden nötralize etmektir. Asidik atıkları, alkali yani pH değeri yüksek maddeler nötralize ettiğinden, yapılması gereken kanda yeteri kadar alkali madde olmasını sağlamaktır. Bu maddeler genellikle bicarbonatların Sodyum (Na), Potasyum (K), Kalsiyum (Ca) gibi alkali minerallerle oluşturdukları bileşiklerdir. Sodyum bikarbonat(NaHCO3) , Potasyum Bikarbonat (KHCO3 gibi ) Bu maddelerin kanda yeteri kadar bulunması durumunda yağlar katı hale dönüşmeden nötralize edilip vucuttan atıldıkları için herhangi bir yağ birikimi söz konusu olmamaktır. Alkali maddelerin kandaki konsantrayonunu yüksek tutmanın en kolay yolu ise alkali su tüketmektir.
Alkalife Damla
Amerikan Sağlık Örgütü (FDA) onaylı Corwood Laboratuarlarında üretilmiş ve T.C. Tarım Bakanlığı izinli Alkalife, patentli bir alkali konsantrasyondur.
*Bir bardak su içine katılan 3-4 damla Alkalife, normal içme suyunuzu yüksek pH’li alkali suya dönüştürür.
* 37ml’lik ambalaj içinde sunulan alkali damlayı rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Alkalife damlanın taşınabilir olması, vücudunuzun ihtiyacı olan yüksek pH’lı alkali suyu istediğiniz zaman, istediğiniz yerde zahmetsizce içebilmenize olanak sağlar.
*Alkalife ile maksimumum fayda sağlamak için günde ortalama 5 bardak yüksek pH’lı alkali su içmeniz önerilir.
Daha fazala bilgi için www.alkalife.com.tr yi tıklayınız.